icerik.aspx?id=13&egitim Eğitim Politikamız - Pusula Akademi Anadolu Lisesi

Pusula Akademi Koleji Anadolu Lisesi

Eğitim Politikamız

* Bireysel boyutuyla ve çeşitli kaynaklarda kişinin kendine özgü gizli güçlerini tam donanımlı olarak kullanılabilmesi ve geliştirmesi, kendi doğasına, kendi varoluş bütünlüğüne uygun davranabilmesi, kendi yeteneklerinin yeterliliklerinin bilincinde olması ve yine kendi yeteneklerine uyumlu eylem gücü yüksek bir varlık olma anlamlarıyla kendini gerçekleştiren bireyler yetiştirmek.
* Hatay’ da insanlar tarafından ismi anıldığında eğitim sistemi ve başarılarıyla anılan, saygı duyulan ve toplum güvenini sağlamış bir eğitim kurumu olmak.
* Kişinin kendisini keşfetmesine olanak sağlayan, yetenekleri konusunda onu destekleyen ve hayata geçirme noktasında her zaman yanında olduğumuzu hissettiren bir anlayışla özgüveni tam bireyler yetiştirmek.
* Hem akademik hem de sosyal anlamda kendini gerçekleştirmiş bireyler yaratmak.
* Bilimin, teknolojinin, kültürün, sanatın ve sporun her dalını tanıyan ve bu faaliyetlerden en az birini hayatına adapte eden bireyler yetiştirmek.
* Ne istediğini bilen ve istediği hedefe ulaşmak için ne tür süreçlerden geçmesi gerektiğinin farkında olan ve bu süreçleri deneyimli eğitmenler kontrolünde tamamlayarak iyi bir lisans eğitimine hazır bireyler yetiştirmek.
* Öğrencilerimizin ulusal ve uluslararası arenalarda söz sahibi olabilecek, geleceğin liderlerini yetiştirmek.
* Öğrencilerimizin global düşünebilen ulusal ve yöresel çözümler üretebilen topluma faydalı bireyler olarak yetiştirmek.
* Atatürk ilkeleri doğrultusunda çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak amacıyla topluma katkı sağlayabilmek.
* Akademik, sosyal ve pedogojik altyapıya sahip, teknolojinin, bilimin, sanatın değişim ve gelişim sürecini takip eden ve bu gelişimi yakalayabilen “eğitim sistemi” ile öğrencilerin sürekli gelişimlerini desteklemek. Bu destekle birlikte hayatı takip eden ve her gelişimin içinde zamanın gerektirdiği bilgi ve becerileri kazanmalarını sağlamak.
* Çantasız Eğitim Tam Öğrenme sloganıyla çıktığımız bu yolda amacımız öğrencilerimizi sadece iyi bir üniversiteye göndermekle birlikte liderlik vasıflarının çoğuna sahip, yaratıcı düşünme becerisini geliştirmiş, her duruma hızlı adapte olabilen, sosyal çevresiyle uyumlu, iletişimi kuvvetli ve akranları arasında örnek gösterilen bireyler olmalarını sağlamak.Eğitim sistemimiz öğrencilerimizi diğer klasik eğitim kurumlarında olan sadece akademik hayat için hazırlamanın aksine hem akademik hemde sosyal anlamda iyi yetişmiş ve kendinden emin bireyler olarak hayata hazırlayacak şekilde oluşturulmuştur. Bu kutsal amaç içerisinde, eğitim sistemimiz aşağıda yer alan 4 ana temel üzerine inşa edilmiştir.


* Akademik Eğitim
* Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
* Ölçme Değerlendirme
* Spor, Sanat, Sosyal Etkinlik ve Kültür

Akademik Eğitim
Tam donanımlı eğitmenlerimiz tarafından müfredat çerçevesinde konu anlatımlarıyla başlayan derslerimiz uygulama ve pekiştirme saati olarak ayırdığımız saatlerle desteklenmektedir. Düzenli sınav takvimimiz ile birlikte öğrencilerimizin sınav sonuçları uzman rehber öğretmenlerimiz kontrolünde denetlenip öğrencilerimizle birebir analiz edilmektedir. Gerçekleştirilen analiz ile birlikte öğrencilerimizin eksik olduğu ders ve konular belirlenerek her öğrenciye özel ilgili ders ile ilgili konu tamiri programı oluşturulmaktadır. Konu tamiri programımız deneyimli öğretmenlerimiz kontrolünde birebir çalışma veya takım çalışması, ödevlendirme ve soru çözümü basamakları olarak gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda öğrencilerimizin gün içerisindeki ders programları tamamlandıktan sonra öğretmen kontrolünde gerçekleştirebilecekleri günlük akşam çalışması imkanınıda öğrencilerimize sunmaktayız. Öğrencilerimiz akşam çalışması boyunca istedikleri ders ve konu hakkında soru çözebilme ve çözemediği soruları görevli öğretmenlerimiz eşliğinde çözme imkanı yakalamaktadır. Kurduğumuz bu akademik eğitim sistemi basamakları, her sekiz haftada bir son kontrol ve tamamlama sistemi adı altında bir haftalık soru kamplarıyla denetlenmektedir. Bu sistem her eğitim öğretim yılı boyunca ilerleyen ve geliştirilen bir döngü halinde kesintisiz uygulanmaktadır. Bu anlamda uyguladığımız eğitim sistemi, franchise anlaşmasıyla merkezden kuruma dikte ettirilen, öğrencilerini tanımayan ve her öğrencinin aynı yöntem ile eğitim sistemi içerisinde yoğurulmasının uzağında tamamen öğrencilerini tanıyan, kendine özgübir eğitim refleksi gerçekleştiren ve kendi öğrencilerinin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayabilen Türkiye’nin en iyi eğitim sistemidir.